Станіслав Оганов: «Ми відпустили Кабаєва безкоштовно – так само, як і «Динамо» відпустило до нас своїх гравців»

Станислав Оганов / zarya-lugansk.com

Генеральний директор Зорі Станіслав Оганов в ексклюзивному інтерв’ю FanDay розповів про комплектацію команди, що триває, а також поділився своєю думкою з наболілого питання єдиного телепулу.

Луганський клуб стартував в чемпіонаті з трьох перемог у трьох матчах, розібравшись із Ворсклою, Львовом та Динамо. Генеральний директор клубу Станіслав Оганов розповів, чи змінилися завдання команди на сезон, прокоментував трансфери, що відбулися і очікувані, а також висловився на тему телепулу.

«З Університатею треба було закривати усі питання у першому матчі»

– Станіславе Вікторовичу, вітаю вас із впевненою перемогою над Динамо та успішним стартом у чемпіонаті.

– Дякую за вітання. Сюрприз, так? [сміється]

– Для ваших недоброзичливців так точно. Перед початком чемпіонату президент Зорі казав, що команда боротиметься за єврокубки. Тепер можна замахнутися на чемпіонство?

– Не хочу наврочити. Гратимемо – буде видно.

– Якщо говорити про вчорашню гру, то Зоря виглядала настільки здорово чи погано зіграло Динамо?

– Це провокаційне запитання. Якщо я щось розповідатиму, то це буде нескромно з мого боку, тому краще промовчу.

– Якби ваші ігри в Лізі конференцій з Університатею проводилися зараз, коли Зоря набрала переможний хід у чемпіонаті, шанси пройти румунів були б вищими?

– Не думаю, чесно кажучи. Поклавши руку на серце, ми мали закривати всі питання у першому матчі. Була гра, були моменти, треба було забивати більше ніж один гол.

«Бутко на перегляді у Зорі. Якщо він потрібний тренеру, з боку клубу затримки не буде»

– Із Зорею зараз тренується Богдан Бутко. Намічається черговий трансфер?

– Як тренери вирішать, так і буде. Якщо їм буде потрібен цей гравець, ми зробимо все, щоб його перехід відбувся. Наша справа допомагати тренерському штабу. Трансферне вікно в УПЛ відкрито до 22 вересня, ще є час. На цю мить Бутко на перегляді.

– Як довго триває цей перегляд?

– Вже чотири дні. Якщо Ван Леувен вирішить, що йому потрібен футболіст, то з нашого боку затримки не буде.

– Тобто зараз слово за тренером?

– Коли ми беремо нового гравця, вирішальне слово завжди за тренером. По іншому не може бути. Комплектацію команди ще не завершено. Часу досить багато. Хтось може прийти, хтось може піти.

– Я знаю, що ви скептично ставитеся до даних, які публікує Transfermarkt. Днями вони написали, що за Кабаєва Динамо заплатило 1,2 мільйона євро. Чи є в цьому частка правди чи знову повз?

– У цьому випадку про фінанси взагалі не йдеться. Особисто я думаю, що Кабаєв коштує набагато більше за цю суму.

– У Динамо пішов Кабаєв, у зворотному напрямку пройшли Вантух, Антюх і Русін. Крім того, ви взяли в оренду динамівців Бражка та Михайленка. Які цифри фігурували у випадку з цими трансферами?

– Ніхто нікого не купував і ніхто нікого не продавав. Одні футболісти прийшли, інші пішли. Гравці, які не підійшли до Динамо, підійшли Зорі.

Кабаєв зацікавив Динамо – і перейшов у київський клуб. Він п’ять років вірою та правдою служив Зорі, витрачав своє здоров’я, тому ми відпустили його безкоштовно. Так Динамо відпустило до нас своїх гравців.

«У мене немає побоювань, що УЄФА погано відреагує на звернення п’яти клубів до Печерського суду»

– Не можу не торкнутися ситуації з телепулом. У нашій країні сьогодні достатньо проблем. До чого нам розбрат у футболі? Невже не можна було уникнути цього?

– Усі клуби, які не погоджуються з рішенням УПЛ, вже висловилися на цю тему. У цій ситуації не треба шукати підводних течій. Важливо знайти компроміс, щоб можна було нормально проводити чемпіонат.

– Мені, як уболівальнику, не подобається ситуація, що склалася. Ще можна якось зрозуміти Динамо та Зорю, які багато зробили для нашого футболу, але чим пояснити дії Руху та Дніпра–1, яким без року тиждень, а вони вже стали в позу?

– Потрібно поважати всі клуби, незалежно від того, коли вони були створені. Всім президентам українських команд треба сказати спасибі за те, що в цей непростий час вони продовжують вкладати гроші у футбол, завдяки чому може тривати наш чемпіонат.

Найлегше взяти та закрити клуб. Далі що? Ми ж хочемо, щоб наш футбол розвивався, щоб уболівальники могли дивитися матчі та насолоджуватися грою своїх улюблених команд.

– П’ятірка клубів, які не підтримали єдиний телепул, отримали два позитивні для себе рішення Печерського суду. Вони рекомендують не блокувати трансляції та не піддавати клуби грошовим чи спортивним санкціям.

Але ми чудово знаємо, що УЄФА, м’яко кажучи, не любить, коли цивільні суди втручаються у футбольні справи. Ви не боїтеся, що зрештою можуть постраждати не лише ці клуби, а й увесь український футбол?

– Ми не проти компромісу, який допоможе вирішити цю проблему, ми лише за. Особисто я не маю побоювань, що УЄФА якось погано відреагує на цю ситуацію.

«Контракт Зорі з «1+1» діє до сезону-2026/27 включно»

– Як вам якість трансляцій, які організовує Setanta Sports?

– Я не дивлюсь Сетанту, бо в мене її нема. Я дивлюся гри чемпіонату на «2+2» та на УНІАН. Наш клуб має довгостроковий контракт із медіахолдингом «1+1», і ми не могли всупереч нашим домовленостям взяти та розірвати партнерські відносини.

– На який термін розрахований контракт Зорі з «1+1»?

– До сезону-2026/27 включно.

– У мережі з’явилися лютневі документи, які Динамо, Рух та Металіст надали під час атестації. Зокрема, йдеться про те, що всі телеправа належать УПЛ. Аналогічних паперів від Зорі та Дніпра-1 ми не бачили. Ваш клуб підписував такі гарантійні листи?

– Наші документи журналісти, певне, не знайшли. Якщо ми пройшли атестацію, то ми вчасно представили всі необхідні документи. Це стосується не лише чемпіонату України, а й єврокубків, де все набагато складніше.

Чесно вам скажу, Зоря не звертає уваги на всі ці навколофутбольні моменти. Ми готуємось до ігор та зосереджені на тому, щоб показувати гарний та добротний футбол. Все, що довкола – другорядне.

Джерело:

FanDay
Обговорити цю новину ви можете на гостьовій нашого сайту