Підсумки першого кола

Вісім с половиною років ФК «Зоря» вимушено, стійко і гідно зберігає представництво Луганська і бере участь в футбольних змаганнях першості Української Прем’єр-Ліги і в єврокубках.

Футбольний клуб-переселенець, рідне місто якого окуповане і сплюндровано «русским миром», виступає за межами Луганщини, тричі «Зоря» здобувала бронзові медалі, стільки ж грала на груповому етапі Ліги Європи і Ліги Конференцій, ставала фіналістом розіграшу Кубка України.

Янус, за римською міфологією бог різних починань і звершень, зображувався з двома обличчями, зверненими в протилежні боки – до минулого і до майбутнього. В мирний час ворота його храму були зачинені, а коли починалось війна, їх розчиняли, війська, вирушаючи в похід, проходили через ці ворота.

У 2022-му, коли почалась неприхована війна, складнощів у луганського клуба додалося ще більше.

З причин загрози ракетно-артилерійських обстрілів полишили тренувальну базу та ігрову арену в Запоріжжі і виїхали в більш безпечне місце, не грали другу частину національного чемпіонату, з команди пішли дві-третини гравців основного складу, майже усі легіонери та тренерський штаб.

Старту першості УПЛ передувала дуже бажана заява президента ФК «Зоря» Євгенія Гєллєра, серця вболівальників наповнили надією його слова про подовження повноцінної участі команди в змаганнях і забезпечення життєдіяльності клубу, особливо призначений склад тренерського штабу з фахівців з Нідерландів з досвідом роботи в Україні.

Ще до старту УПЛ оновленій «Зорі» випало проходити сито кваліфікаційних раундів. Команда поступилася лише в матчі-відповіді на полі румунської команди «Університатя» Крайова.

Прикро, бо її подальша участь в матчах Ліги Конференцій була невиразною і безуспішною, а от луганський клуб втратив шанс поповнити скарбницю на кілька мільйонів євро.

Патрік ван Леувен для вирішення проблеми нестачі досвідчених, майстерних і перспективних футболістів узяв приклад з наставників «Шахтаря», які після масованого виїзду іноземців з воюючої України, почали запрошувати вітчизняних вихованців з числа легіонерів клубів Східної Європи, навіть зробив своєчасні і вдалі кроки на випередження. До того, запросили до складу «Зорі» молодих київських динамівців. Таким чином, не одразу, поступово і виважено набрали виконавців.

По ходу чемпіонату наша команда втратила ще кілька гравців – центрального нападника Дениса Безбородька, атакуючого хавбека Владислава Кабаєва та опорного півзахисника Єгора Назарину.

На жаль, початок ракетних обстрілів цивільної інфраструктури і житлових будівель України змусили покинути команду бразильця Крістіана, граючого нестандартно, комбінаційно і гостро.

Пішла на користь «чорно-білим» помітно зростаюча конкуренція серед ланки атакуючих хавбеків, а також в нападі. Показник в 32 забитих м’яча – другий в УПЛ, в середньому 2 гола за матч.

На жаль, за кількістю пропущених м’ячів в першому колі «Зоря» також на другому місці в УПЛ, але серед замикаючих турнірну таблицю.

Довелося тренерам «Зорі» вести постійний пошук виконавців в лінії оборонців, шляхом помилок і спроб. Особливо в опорній зоні, не одразу став повноцінною заміною Єгору Назарині 20-річний Володимир Бражко, Сергію Булеці знайшли трохи іншу позицію. А поява півзахисника Євгена Шахова сприймається позитивно і принесла результати.

Також можна вважати завершеним пошук і закріплення на сьогодні позицій крайніх захисників за Богданом Бутко і Олегом Данченко. Олег приємно дивує холодною майстерністю і непоступливістю. У Богдана великий досвід і вишколеність.

Вміють і полюбляють луганці ГОЛити опонентів. Тому і немає одного бомбардира, усі спроможні. Буде Божа воля на то та намагання команди, прийде 5 травня 2023-го нагода гідно відзначити 100-річчя футбольного клуба «Зоря» Луганськ, фінішувавши на місці вище 4-го.

Джерело:

ФК «Зоря» Луганськ
Обговорити цю новину ви можете на гостьовій нашого сайту