Комітет арбітрів УАФ вважає, що Блавацький повинен був вилучити Романюка та призначити пенальті у ворота «Металіста» в матчі з «Зорею»

Фото: zarya-lugansk.com

Комітет арбітрів УАФ пояснив тлумачення епізоду, який стався на 20-й хвилині матчу 11-го туру УПЛ «Зоря» – «Металіст» (3:2).

«Під час намагання відбити м’яч, що був спрямований в напрямку воріт «Металіста», Юрій Романюк зробив навмисний рух рукою/ліктем (при цьому збільшив об’єм власного тіла) назустріч траєкторії польоту м’яча, при цьому припустився контакту руки/ліктя та м’яча, заблокувавши його подальший політ в напрямку кута незахищених воріт, у межах власної площі воріт. Можливо, «заспокійлива» позиція (необхідність більш швидкого переміщення вліво), брак концентрації уваги та неочікуваність дій із боку захисника — арбітр (Роман Блавацький – прим.) продовжив гру.

Таке рішення про продовження гри не відповідає вимогам пп. 1 та 3 Правила 12 і методичним рекомендаціям/критеріям щодо класифікації порушень, пов’язаних із сучасним тлумаченням гри рукою, а дії Романюка, який намагався заблокувати цей удар, визначаються як неправомірні та такі, що порушують вимоги чинних Правил гри. Більш прийнятним і правильним рішенням у цьому ігровому епізоді було б призначення 11-метрового удару на користь «Зорі» та, згідно з вимогами п. 3 Правила 12, винесення червоної картки Романюку за позбавлення суперника гола (політ м’яча в напрямку кута незахищених воріт)» – сказано в поясненні комітету.

Джерело:

УАФ
Обговорити цю новину ви можете на гостьовій нашого сайту