Євген Геллер про інвестиції в «Зорю», роль Шаблія та дзвінок Павелку

Президент «Зорі» Євген Геллер рідко дає інтерв’ю. Хоча його клуб постійно знаходиться в топі інформаційного поля українського футболу.

На камеру президент «Зорі» говорити відмовився, сказав розпочнемо з аудіоформату.

– Євгене Борисовичу, як вам фінал Кубка України («Зоря» поступилась «Динамо»)?

– Негативно. Гра була непогана, але підсумок… Дійшли до фіналу – уже показник, але хотілося потримати в руках Кубок.

– Ви розчаровані цим фіналом? Бо ми всі очікували більше від  команди Скрипника…

– Що змогли, те і показали, я теж чекав більшого, але тренер обрав таку тактику.  Вона не спрацювала, наступний раз, можливо, іншу буде обирати.

Ви спілкуєтеся з тренером, постійно на прямому зв’язку? Багато футбольних людей не розуміють, навіщо вам цей футбол

– А навіщо комусь знати, далеко я від команди чи ні? Головне, що команда дає результат, усі скептики можуть заспокоїтися. Все інше наша справа з командою.

«Зоря» – приклад того, як в українському футболі побудувати бізнес модель. Ви раніше інвестували в Зорю. Зараз, наскільки я розумію, клуб сам на себе заробляє. Це правда?

– На 90% це правда.

Чому виник конфлікт з колишнім генеральним директором Сергій Рафаїловим? Він багато зробив для розвитку клубу.

– Я не знаю.

Чому він пішов?

– Це його особиста справа, я не буду це обговорювати. І не звертаю увагу на його заяви в інтерв’ю.

Зараз у багатьох гравців «Зорі» закінчуються контракти: Іванісеня, Абу Ханна, Васіль, Юрченко. Є переживання, як же буде «Зоря» виглядати наступного сезону…

– Я хочу сказати вболівальникам, що «Зорю» неодноразово залишали футболісти і вона все одно ставала сильнішою. Тому не треба переживати. Знаєте, це як у Змія-Горинича, одну голову зрубали, дві з’явилося.

Ви задоволені співпрацею з Віктором Скрипником?

– Я вважаю, що він один з найкращих тренерів в України. І сподіваюсь, у майбутньому він здивує мене гарним досягненням. Поки він повторив своє минулорічне і став бронзовим призером. Тепер чекаю на медалі іншого кольору чи Кубок. Чи це все разом.

У Скрипника рік контракту ще не говорили про продовження?

– Так, я йому сказав, щоб до кінця травня він визначився.

Наступний сезон він працюватиме із Зорею?

– Звичайно, а куди він дінеться?

Рік тому була ситуація коли Скрипник міг перейти в СК-Дніпро-1?

– У нього в контракті чітко прописано, що в разі переходу треба заплатити певну суму відступних і він може йти будь-куди. Або це все чутки, або хтось не захотів платити, я ж не знаю.

А у вас розмова з кимось з Дніпра була?

– Ні з ким не було. Якби я хотів, щоб він пішов, я б сказав, що ось журналісти підхопили ці чутки, будемо прощатися. Якщо я так не зробив, значить не хотів.

Наскільки правдива інформація, що Вадим Шаблій –  неофіційний спортивний директор клубу?

– У нас є генеральний директор Оганов. Є тренер! І є я! Усі інші навколо клубу допомагають комусь із нас або всім нам. Я Шаблія знаю 12 років, якщо б мені було з ним некомфортно, я б з ним не спілкувався.

Багато трансферів проходить за безпосередньої участі Шаблія. Як правило, клуби беруть спортивного директора, який працює на клуб

– Це справа клубу, Шаблія і футболістів. Шаблій представляє інтереси своєї компанії, але іноді його інтереси збігаються з інтересами футбольного клубу «Зоря». Коли збігаються інтереси – працюємо разом.

Багато хто каже, що в «Зорю»  нові футболісти можуть прийти лише через Шаблія…

– У Зорю можна зайти лише тільки через мене і якщо це погодить головний тренер.

В кулуарах активно говорять про те, що Скрипнику не дуже подобається узгоджувати кандидатури гравців з Шаблієм.

– Скрипнику все подобається.

Шахаб Захеді єдиний футболіст нинішньої  «Зорі» з ким ви фотографувались перед підписанням. Чому так?

– Я дуже хотів бачити Шахаба у «Зорі».  Тренер так само хотів Шахаба, тому ми сфотографувалися. Я з усіма футболістами готовий фотографуватися. Наприклад , Микита Каменюка залишився в системі клубу, ось він досі для мене капітан і він має право в будь-який момент мені подзвонити. Це просто особисті стосунки. Мені захотілося, щоб Шахаб грав у нас.

Президент «Олімпіка» Владислав Гельзін сказав, що «Зоря» заплатила за Шахаба 360 тисяч доларів. Багато хто не вірить в цю інформацію.

– Я не знаю, яку там суму сказали, але якщо Гельзін сказав, то мабуть так.

Ви з футболістами команди майже не спілкуйтеся. Чому таку форму правління обрали? А не як наприклад Рінат Ахметов, який навіть на відстані, ближчий з командою

– Я не знаю, як вчиняє Рінат Леонідович, наскільки я пам’ятаю, якщо він з кимось розмовляв, то тільки з Срною. Є декілька футболістів, з якими я спілкуюсь. Мені достатньо отримувати інформацію від Скрипника.

Могли б сказати, хто ці футболісти?

– З Вернидубом, Хомченовським, Каменюкою. Перед Микитою поставлена задача зробити гарну команду, щоб вони поборолися за юнацьку ЛЧ. А по-друге, підготувати для Скрипника молодь. Він сказав, що буде підпускати молодь.

Які далі перспективи «Зорі»? Що ви хочете від цього проекту?

– Колись я цей клуб взяв, а потім закохався, тому для мене це не проект. Для мене це більше ніж слово проект. Якщо дитину називати проектом, то батькам це не сподобається. Так і мені не подобається формулювання проект щодо «Зорі».

Що для вас цей клуб означає?

– По-перше, він показує, що Луганськ – це Україна. По-друге, я хочу, щоб як і будь-яка дитина, Зоря досягала успіхів. Я хочу, щоб цей клуб заробляв гроші не лише на своє існування, а ще приносив прибуток. Але, на жаль, в українському футболі це поки важко. Я б сказав, що ми і «Шахтар» – два клуби, які на ринку успішно купуємо і продаємо.

Ви про «Шахтар» згадали, багато інформації навколо бразильського футболіста Вілліана Гомеса(перейшов у «Зорю» з «Металіста», не зіграв так жодного матчу і був проданий у «Крузейро»). «Зоря» не заплатила свою частину коштів людям, які організовували трансфер. Чому так?

– Я не знаю, це не до мене питання. Є клуб – звертайтесь туди.

Наприкінці сезону, коли йшла боротьба за Лігу чемпіонів, судді частенько дивно судили вас. Ви звертали на це увагу?

– Нічого страшного, потрібно забивати і ніхто не зможе вас засудити.

Я чув, що ви були злим і навіть дзвонили  президенту УАФ Андрію Павелку після матчу з «Олімпіком»…

– Так, я дзвонив йому і сказав: «Андрюш, треба ж щось робити, ми ж граємо в футбол не лише заради себе, ми ж демонструємо футбол, який потім хочемо показати в Європі. Коли футболісти виходять і бояться суддю, вони потім в Європі не продемонструють ніякий результат». Не треба лякати футболістів.

Ви теж чули про історію, що арбітр Балакін сказав вашим гравцям, , що йому прийшла вказівка зверху?

– Я це не коментую. Якщо суддя так вважає, нехай подасть кудись, вийде на телебачення і розкаже як все відбувається насправді.

Як Павелко зреагував на ваш дзвінок?

– Сказав, що буде розбиратися. Судячи по підсумках, не розібрались.  Буває.

Вам подобається, як наше футбольне господарство розвивається?

– Чесно, мене це не сильно хвилює. Мене хвилює моя команда, як вона прославляє місто. Усе інше мені нецікаве, все одно нічого не зміниться.

Ахметов завжди говорить, що хоче повернутися в Донецьк на «Донбас-Арену». У вас теж мрія знову грати на луганському «Авангарді»?

– Я ж сам не луганський, а з Донецька. Але я хочу, щоб Луганськ і Донецьк був знову в Україні, щоб там було тихо. Спокійно. І стадіон в Луганську ми трішки відремонтували перед початком цієї агресії. Я приїжджав завжди заздалегідь, любив спілкуватися з людьми, хочу, щоб це знову було. У мене немає такого, як у Ріната, бо я не з Луганська, але я хочу, щоб він знову став українським і люди могли приходити і вболівати за свою команду. Але Слава Богу за «Зорю» і так всюди вболівають. Ми всім уболівальникам раді, але хотілося б грати вдома.

Источник:

«БОМБАРДИР»
Обговорити цю новину ви можете на гостьовій нашого сайту